Fotograf ślubny Kraków

Sesje ślubne w Krakowie

Kraków jest pełen magicznych miejsc, które tworzą malowniczą scenerię na ślubne sesje plenerowe. Zabytki Starego Miasta i urokliwe uliczki wprowadzają niezwykły klimat, pełen duchowości i majestatu, dzięki czemu idealnie nadają się jako tło fotografii ślubnej. Kraków pełen jest jednak innych tajemniczych miejsc, ukrytych w miejskich zakamarkach. Doświadczony fotograf ślubny z Krakowa pomoże młodej parze wybrać idealny motyw przewodni, idealnie wykorzysta scenerię z grą świateł i barw, a także przeprowadzi sesję tak, aby uniknąć tłumów turystów.

Zdjęcia ślubne Kraków – obowiązkowe miejsca

Zakochane pary, których łączy miłość do magicznego Krakowa z pewnością nie wyobrażają sobie, aby na zdjęciach ślubnych zabrakło najważniejszych miejsc na mapie Starego Miasta takich jak: Rynek Główny z Bazyliką Mariacką, Sukiennicami, dorożkami konnymi i latającymi gołębiami, Wzgórze Wawelskie z majestatycznym Zamkiem i Katedrą, pełna klimatycznych knajpek żydowska dzielnica Kazimierz.

W Krakowie możemy osiągnąć niebywałe efekty fotografii ślubnej jeśli zdecydujemy się na sesję w czasie “złotej godziny”. Miękkie i ciepłe światło, które zaleje Rynek Główny o wschodzie słońca pozwoli na uzyskanie przepięknych kolorów. Z kolei sesja plenerowa w Krakowie o zmroku na Kazimierzu pozwoli na uzyskanie niezwykłego klimatu! Warto również wykorzystać znajomość topografii miasta przez fotografa ślubnego w Krakowie i poczuć niezwykłą atmosferę malowniczych uliczek, skrzętnie schowanych przed tłumem turystów.

Fotografia ślubna Kraków – tajemnicze zakątki

Jeśli zależy nam na oryginalnym podejściu do fotografii ślubnej w Krakowie to warto wykorzystać również zakątki, które nie są tak popularne jak topowe atrakcje miasta. Wiele młodych par decyduje się na plenerowe sesje w otoczeniu zieleni Krakowa – w ogrodzie botanicznym czy na Zakrzówku. Jeśli szukamy okazji do zrobienia wspaniałych zdjęć ślubnych z tłem panoramy Krakowa to koniecznie musimy wybrać się razem na jeden ze słynnych krakowskich Kopców. W dzielnicy Bronowice znajdziemy z kolei “Rydlówkę”, gdzie odbyła się zabawa weselna, która ostatecznie stała się inspiracją do napisania dramatu “Wesele” przez Stanisława Wyspiańskiego, jednego z gości weselnych.

Sesje plenerowe Kraków i okolice

Okolice Krakowa również dostarczają nam mnóstwo niezwykłych miejsc na sesje plenerowe. Opactwo Benedyktynów w Tyńcu to jedno z najbardziej fotogenicznych miejsc. Podążając szlakiem podkrakowskich zamków możemy odkryć z fotografem ślubnym z Krakowa klimatyczne budowle w Przegorzałach, w Pieskowej Skale czy w Ogrodzieńcu. Znakomite efekty fotografii ślubnej uzyskamy również w Kopalni Soli w Wieliczce. Fani samolotów mogą rozważyć sesję plenerową w podkrakowskich Balicach. Wszystko zależy od wyobraźni i kreatywności pary młodej i fotografa ślubnego!