Wiele młodych par nie kończy jedynie na zdjęciach dokumentujących ślub oraz wesele, ale decyduje się na sesję plenerową, która uwieczni zapierające dech w piersiach krajobrazy i niesamowitą siłę uczucia. Wiecie jak przygotować się do takiej sesji? Co zrobić, by wyglądać i wypaść lepiej lub równie dobrze jak w dniu ślubu?

Sesja w samochodzie

Miejsce to podstawa

Fotografia ślubna Małopolska oferuje wiele niesamowitych miejsc, w których można uchwycić waszą wyjątkową więź. Każdy fotograf zna kilka sprawdzonych lokalizacji, które będą stanowiły doskonałe tło do zdjęć, jednak warto również samodzielnie poddać mu parę pomysłów. Być może wasz znajomy posiada zabytkowy dom, w którym uda się wykonać sesję z klimatem? Zastanówcie się nad tym, czy sami nie znacie idealnych miejsc do wykonania fotografii.

Sesja plenerowa na zamku

Ubiór i makijaż muszą być nienaganne

W dniu ślubu zadbały o was fryzjerki, makijażystki i inne osoby, zapewniając perfekcyjny wygląd. Jeśli zależy wam na doskonałym wyglądzie w czasie sesji, nie zapominajcie o tym, że musicie ponownie zadbać o make-up, fryzurę i suknię ślubną – fotograf nie poprawi włosów w programie graficznym, nie zmieni makijażu ani nie wstawi innej sukienki. Jeśli planujesz sesję wśród natury, nie musisz oddawać odzieży do czyszczenia, gdyż nie ma to większego sensu – drobne zabrudzenia u dołu nie będą widoczne na zdjęciach.

Makijaż przed sesją

Żadnych rozpraszaczy

Fotografia ślubna Zakopane może nie udać się z powodu tzw. rozpraszaczy. Kogo mamy na myśli? Przede wszystkim znajomych i rodzinę, którzy zamiast pomagać, często rozpraszają. Zanim zaprosisz bliskich na sesję, przemyśl ten pomysł przynajmniej kilka razy, gdyż zdjęcia mogą stracić osobisty klimat. Wyłącz również lub zostaw w domu telefon – nie będzie rozpraszał cię w trakcie pozowania, dając szansę na to, by skupić się na swoim partnerze.

Dodatki mile widziane

Zdjęcia z pleneru, podobnie jak zdjęcia ślubne, mogą być urozmaicone za pomocą różnych dodatków. Zaczynając od pięknego welonu, powiewającego na wietrze, poprzez bukiet ślubny, a nawet odważniejsze akcesoria takie jak kolorowe trampki, wielobarwne parasolki oraz inne dodatki, nadające wam animuszu. Poza miejscem, w którym zostanie wykonana sesja, warto przemyśleć jej motyw – wolicie klasyczne, romantyczne zdjęcia, a może coś z nutką szaleństwa?

Ważne dodatki

Poza oddająca emocje

Do sesji plenerowej można również przygotować się pod kątem póz. Podobnie jak miejsce wykonywania zdjęć, często sugeruje je fotograf, który albo proponuje ustawienie waszych ciał, twarzy albo prosi was o okazanie sobie uczuć, co uwiecznia na zdjęciach. Jeśli czujecie się w tej kwestii zagubieni, warto przejrzeć galerie innych par – fotografia ślubna Małopolska może zawierać wiele inspiracji, które zaproponujecie fotografowi.

Pozy

Przygotowania prawie jak do ślubu

Nietrudno porównać przygotowania do sesji plenerowej i ślubu, które powinny być zawsze dopięte na ostatni guzik. W końcu fotograf, który chce oddać w wasze ręce piękne fotografie uwieczniające waszą miłość potrzebuje pomocy. Mamy nadzieję, że wiecie już na co zwrócić uwagę w czasie sesji i jak się do niej przygotować, by jej efekty naprawdę mogły was zachwycić. Zobaczcie naszą galerię zdjęć, która z pewnością podda wam wiele ciekawych pomysłów.