Chrzest święty to ważne wydarzenie w życiu dziecka, które warto uwiecznić profesjonalnymi fotografiami, szczególnie, że jest to czas spotkania się całej rodziny. Jak przygotować się do sesji zdjęciowej na chrzest i dlaczego warto powierzyć ją fotografowi?

Zdjęcia z chrztu świętego – dlaczego warto wybrać fotografa

Sesja zdjęciowa jako prezent na chrzest będzie oryginalnym pomysłem zarówno dla rodziców chrzestnych, jak i dziadków czy innych osób z rodziny. Warto ją wybrać szczególnie dlatego, że jeśli poprosisz jednego z gości o reportaż z chrztu, nie będzie on na żadnym ze zdjęć. Nie mówiąc o tym, że jego wyczucie momentu czy nawet sprzęt jakim dysponuje, mogą nie dać ci efektu na jaki naprawdę czekasz. Jeśli chcesz wyjątkowych i udanych zdjęć w znacznej liczbie, z których będziesz mógł wybrać najlepsze, nie możesz liczyć na amatorów. Profesjonalny fotograf zawsze poddaje wszystko obróbce graficznej, która ma znaczący wpływ na końcowy efekt.

Fotografowanie w kościele bywa trudne, gdyż nie każdy komfortowo porusza się przy ołtarzu. Fotografia eventowa nie jest jednak nadzwyczajnym wyzwaniem dla profesjonalisty, który ma doświadczenie ze ślubów i innych wydarzeń.

Sesja na chrzest – jak się przygotować

Jeśli sesja na chrzest rozpocznie się w domu, warto usunąć zbędne ubrania, codzienne sprzęty.

W kościele należy poinformować księdza o tym, że w wydarzeniu będzie brał udział fotograf. Goście powinni starać się nie zasłaniać dziecka ani rodziców, nawet w zamyśle wykonania najlepszego zdjęcia własnym aparatem.

Zdjęcia z przyjęcia, szczególnie te pozowane, należy wykonać jak najszybciej, by po dziecku nie było widać znaczących objawów zmęczenia. Można również zaaranżować mini sesję ze chrztu, zapraszając do zdjęć rodziców oraz rodziców chrzestnych.

Oto przykłady zdjęć z chrztu, które oddają zupełnie inny zamysł fotograficzny:

chrzest święty - sesja zdjęciowaReportaż z chrztu, źródło: Pinterest.com

reportaż ze chrztu świętego
Reportaż z chrztu, źródło: Pinterest.com

zdjęcia ze chrztu
Reportaż z chrztu, źródło: Pinterest.com

sesja fotograficzna - chrzest święty
Reportaż z chrztu, źródło: Pinterest.com

chrzest - sesja fotograficzna
Reportaż z chrztu, źródło: Pinterest.com

chrzest święty - sesja fotograficzna
Reportaż z chrztu, źródło: Pinterest.com

fotografia chrzest
Reportaż z chrztu, źródło: Pinterest.com

Zobacz, jak prezentuje się sesja zdjęciowa cennik i wybierz nasze usługi świadczone głównie na terenie Małopolski. Fotografia ślubna i zdjęcia na Chrzest Święty stanowią duże wyzwanie, które warto powierzyć profesjonalistom.