Sesja w plenerze jest wspaniałą pamiątka ślubną dla wszystkich nowożeńców. Warto jednak mieć świadomość tego, że kreatywny fotograf ślubny Wadowice lub z innych miejscowości potrafi zbudować niecodzienny klimat i zaskoczyć pomysłowością nawet siebie samego! Każda sesja wyróżnia się specyficznym klimatem, o którym warto wspomnieć jeszcze przed rozpoczęciem zdjęć – jakie są zatem najpopularniejsze style sesji plenerowych?

Klasycznie

Klasyczna sesja plenerowa jest idealnym wyborem dla tradycjonalistów, którzy chcą mieć w swoim domowym albumie zdjęcia ze stylem, nutą elegancji, dzięki którym odczuwa się specyficzną powagę obrazującą siłę i ważność zawartych więzów małżeńskich. Odbywa się ona zazwyczaj w wybranym miejscu, które może wskazać zarówno fotograf, jak i para. Klasyką są parki krajobrazowe, góry, okolice jezior, rynki miast oraz inne miejsca, które np. o złotej godzinie wyglądają naprawdę zjawiskowo.

Sesje klasyczne

Retro

Tak zwane starocie i rzeczy z duszą nie tylko wracają, ale wpisują się na stałe do aktualnej mody. Jeśli kochacie rzeczy określane jako „vintage”, możecie skorzystać z sesji zdjęciowej w tym stylu. Fotografia ślubna Bielsko-Biała oraz odbywająca się w innych miejscowościach może zostać oparta na stylizowanych elementach odzieży i/lub klimatycznych miejscach. Pary młode wybierają restauracje w stylu retro, zabytkowe pojazdy, miejsca bądź np. pozują na tle wnętrz urządzonych w retro stylu. Do tego klimatyczne barwy na fotografii i ciekawe kadry, które pozwolą nam stworzyć unikalne pamiątki ze ślubu.

Styl retro

Boho

Trzecim popularnym stylem jest boho, które wyróżnia się lekkością, wygodą i pewnego rodzaju luzem. Jego główną inspiracją jest styl hipisowski, choć bądźmy szczerzy fotografia ślubna Zakopane nie ma z nim zbyt wiele wspólnego. Co jest ważne, by stworzyć sesję boho? Tak jak zawsze sceneria i dodatki. Panna młoda może ozdobić swoje ciało biżuterią zawierającą rzemienie, pióra, frędzle i inne charakterystyczne dla tego stylu elementy. Suknia ślubna powinna być długa, zwiewna, z elementami koronki, bez nadmiernych zdobień – jeśli braliśmy ślub w innej, warto rozważyć np. wypożyczenie sukni lub stylizowanej sukienki. Ważne są detale takie jak luźne fryzury, niezobowiązująca sceneria i zgranie wszystkich elementów ze sobą.

Sesja boho

Ze wspomnieniami

Nie jest to oficjalny styl sesji ślubnej, ale postanowiliśmy ją wyróżnić ze względu na wyjątkowy charakter. Sesja ze wspomnieniami to pomysł na zdjęcia, w czasie których przeniesiecie się w miejsca, w których dopiero rozwijała się, zakwitła wasza miłość. Może to być wasza dawna szkoła, być może przystanek autobusowy, na którym się poznaliście lub stacja metro? Sesje w tym stylu są dla wszystkich, którzy szukają oryginalnych pomysłów i nie boją wyłamać się z konwencji zdjęć plenerowych.

Sesja ze wspomnieniami

Oryginalna

Jeśli kochacie oryginalną fotografię, z pewnością zaskoczy i rozbawi was pomysł „oryginalnej” sesji ślubnej. Pod tym pojęciem kryje się tak naprawdę wasza kreatywność! Sesje, w których pan młody jest przebrany za panią, z użyciem śmiesznych gadżetów, w niesamowitych miejscach takich jak np. salon gier, parking… Oryginalna sesja ślubna będzie z pewnością niesamowitą pamiątką dla osób z poczuciem humoru i sporym dystansem do siebie. Jak będzie wyglądała? Nikt tego do końca nie wie za nim nie zostanie zrealizowana.

Sesja oryginalna

Sesje stylizowane właśnie dla ciebie

Wszystkie powyższe rodzaje sesji poza klasyczną można określić jako sesje stylizowane, które bardzo mocno wpisują się w pamięć młodej pary i fotografa, stając się niezapomnianą pamiątką do końca życia. Sesje stylizowane mogą być nawet utrzymane w stylu westernowym, motocyklowym, fashion – ważne jest jednak samo pytanie o to, kim jesteście i jak chcecie oddać to na fotografii. Jeśli nie macie pojęcia, powinien wam pomóc doświadczony fotograf, który po poznaniu was i tego, co naprawdę was kręci, zaproponuje pomysł, który odmieni wasze spojrzenie na fotografię.