Bielsko-Biała to podbeskidzkie miasto na prawach powiatu, leżące u stóp Beskidu Małego i Beskidu Śląskiego, w którym każdego roku wiele par bierze ślub i przyrzeka sobie wspólne życie wypełnione miłością, wiernością i opieką bez względu na zdrowie. Uwieńczeniem tej najpiękniejszej chwili są często zdjęcia z ceremonii, reportażowe oraz klasyczne plenery ślubne, które stanowią pamiątkę do końca życia. Gdzie zrobić plener ślubny w Bielsku-Białej? Poznajcie miejsca, które przyciągają swoimi wspaniałymi widokami, wszechobecną zielenią czy miejskim klimatem, stając się doskonałym tłem do sfotografowania waszych uczuć.

Bielska Starówka

Fotografia ślubna w Bielsku-Białej może oprzeć się np. na Bielskiej Starówce, która jest pełna zabytkowych kamienic i posiada średniowieczny układ urbanistyczny. Romantyczne zdjęcia wśród kunsztownych latarń, wybrukowanych uliczek i zabytkowych budynków to doskonała sceneria dla osób kochających miejskie klimaty. Stare Miasto jest położone na Wzgórzu Miejskim i przechadzając się w okolicach można dotrzeć do Zamku książąt Sułkowskich, Katedry św. Mikołaja, przejść się po niezapomnianej ulicy Schodowej czy sfotografować splecione dłonie na tle pozostałości murów miejskich przy ul. Orkana.

Starówka Bielsko
Zdjęcie:
www.bielsko360.pl

Łąki na Karpackim, łąki w okolicy osiedla 4 pory roku

Każda para, która marzy o plenerze na łące w Bielsku-Białej, powinna odwiedzić wraz z fotografem ślubnym bielskie osiedla. O ile fotografia plenerowa na tle wielopiętrowych budynków mieszkalnych wypada blado, to wokół nich można znaleźć rozległe łąki, na których można doskonale ująć łączące was uczucia w złotych godzinach, które dodają blasku każdym zdjęciom. Wspaniałe łąki i rozległe panoramy można uchwycić także w okolicy bielskiego lotniska. Fotografia ślubna w Bielsku-Białej może odbyć się na łąkach w okolicy: ul. Kolistej, Osiedla 4 Pory Roku, Osiedla Karpackiego.

Łąki na Karpackim
Zdjęcie:
www.bielsko360.pl

Bielskie Błonia

Bielskie Błonia to znane wszystkim mieszkańcom tereny rekreacyjne, które leżą w południowej części miasta w sąsiedztwie Cygańskiego Lasu, u stóp Koziej Góry. Jest to nie tylko doskonałe miejsce do koncertów i imprez plenerowych, ale również do fotografii ślubnej! Nietuzinkowy klimat, wiele atrakcji takich jak minigolf, skatepark, park linowy gwarantują, że będzie można wykonać oryginalne zdjęcia, które staną się pamiątką na lata. Bielskie Błonia to także okazja do wykonania cudownych kadrów na tle imponującej górskiej przyrody. W pobliżu domu wczasowego Błonie znajdują się trzy rozwidlenia szlaków turystycznych, które mogą was zaprowadzić do zupełnie nowych plenerów.

Bielskie Błonia
Źródła: Wikipedia.pl –
Gaj777 – licencja CC-BY 4.0.

Gościnna dolina – Olszówka

Marzycie o fotografii ślubnej w Bielsku-Białej, która będzie wykonana wśród płynących potoków, łąk, gdzie mając odrobinę szczęścia można spotkać nawet sarnę? Odwiedźcie Gościnną Dolinę, która jest obszarem przyrodniczym na terenie miasta Bielsko-Biała. Przez dolinę przepływa kilka urokliwych potoków, które są otoczone łąkami, drzewami, polami uprawnymi, stwarzając doskonałe warunki do wykonania niesamowitych, naturalnych zdjęć. Romantyczne ujęcia w blasku zachodzącego słońca, które przenika przez konary drzew będą z pewnością pamiątką na całe życie.

Gościnna dolina - Olszówka
Zdjęcie:
www.bielsko360.pl

Straconka – wodospady

W południowo-wschodniej części Bielska-Białej leży dolina potoku Straconki, która w okresie letnim staje się często odwiedzanym przez Bielszczan miejscem. Nie ma się czemu dziwić, gdyż potok tworzy widowiskowe wodospady otoczone piękną przyrodą, które są idealne dla fotografa ślubnego z Bielska-Białej poszukującego odpowiedniej oprawy zdjęć. W Straconce znajdują się również liczne zabytki, które pozwolą urozmaicić tematykę zdjęć takie jak dawna leśniczówka Habsburgów z XIX wieku, kilka XIX-wiecznych willi, kościół Matki Boskiej Pocieszenia czy późnobarokowa kapliczka.


Zdjęcie:
www.bielsko360.pl

Zachwycająca fotografia ślubna w Bielsku-Białej

Fotograf ślubny z Bielska-Białej zna wiele różnorodnych miejsc, które zapierają dech w piersiach, stając się doskonałym tłem dla uwiecznienia waszych uczuć i emocji w najpiękniejszym dniu waszego życia. W Bielsku-Białej znany jest szpital Stalownik, drukarnia, Stary Browar czy Cygański Las, które mają swój specyficzny klimat i powiewają nutką niebezpieczeństwa.

Zdjęcia plenerowe nie muszą być wcale wykonane w mieście ani na terenach do niego należących. Niedaleko Bielska-Białej leży Pszczyna, a w niej znajduje się rozległy kompleks parków zamkowych, które są urokliwe i zachęcają feerią barw niezależnie od pory roku. Niesamowite zdjęcia można wykonać również w ogrodach w Pisarzowicach, na Górze Żar czy w okolicy Jeziora Żywieckiego. Chcielibyście poznać więcej niesamowitych miejsc? Zapraszam do kontaktu! Z przyjemnością sfotografuję wasz plener w jednym z najpiękniejszych miejsc w Bielsku-Białej lub w okolicach.